Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

J. V. H. Voříšek & V. J. K. Tomášek : Messa con Graduale et Offertorio / Missa in B

Datum vydání 23.04.2010
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret J. V. H. Voříšek & V. J. K. Tomášek
Cena na eshopu
296 Kč s DPH původní cena: 329 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů
EAN 0099925402228
interpreti: Musica Florea, dirigent Marek Štryncl

V říjnu 2009 se v Praze v kostele sousedícím s Karlovým mostem v podání souboru Musica Florea dočkaly své novodobé premiéry duchovní skladby dvou skladatelů, kteří svou tvorbou předznamenávali nástup romantismu. V případě známějšího z nich, J. V. H. Voříška, přináší tento CD komplet jeho duchovní tvorby. Kromě slavnostní Mše B dur, kterou sám nazval svou hudební obětinou, Voříšek zhudebnil dvě offertoria a graduale. Rozvinuté kontrapunktické myšlení se u něj snoubí s výrazivem a harmonickými postupy nastupujícího romantismu. Objevem pro posluchače jistě bude i mše Voříškova učitele, V. J. K. Tomáška, jejíž provozování je v 19. století doloženo na mnoha kůrech po celé monarchii a v dnešním Německu. Stejně jako u Voříška – již žádné samostatné árie; všechna sóla jsou prokomponovanou součástí sboru a orchestru. Po provokativní nahrávce Bachových Braniborských koncertů i zde Musica Florea představuje díla v historicky poučené interpretaci, s erudicí, temperamentem a citem sobě vlastním. Musica Florea premiéruje duchovní díla nastupujícího českého romantismu.

Voříšek - Missa solemnis, Tomášek - Messa con Graduale et Offertorio / Musica Florea
J. V. H. Voříšek - Missa Solemnis in B, op. 24 (1825), Offertoria (Mentis oppressae, Quoniam Iniquitatem), Graduale Benedictus es (1824) V. J. K. Tomášek - Messa con Graduale et Offertorio op. 46 (1813)
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.