Akce Hurvínek    LP se slevou 15%     Blu-ray od 89 Kč     DVD od 39 Kč     UHD od 379 Kč   Snížení cen audioknih   Bedřich Smetana 200 let

 

 

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Vlastimil Vondruška, čte Miroslav Táborský : Lucemburská epopej II. - Kralevic Karel (1334 - 1348)

Datum vydání 08.04.2024
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD - MP3 / 2
Interpret Miroslav Táborský
Cena na eshopu
469 Kč s DPH
SKLADEM v eshopu 4 ks dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Miroslav Táborský, Vlastimil Vondruška
EAN 8595693410141

Budoucí král a císař přichází do Prahy. Spisovatel a historik líčí jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše.

„Toto království jsme nalezli tak zpustošené, že jsme nenašli jediného hradu svobodného, který by nebyl zastaven se všemi královskými statky, takže jsme neměli, kde bychom přebývali, leč v domech měšťanských jako jiný měšťan,“ píše Karel IV. ve svém životopise Vita Caroli. Leč my z kronik víme, že královský palác na Pražském hradě byl sice zpustošen, ale ne natolik, aby se po několika měsících oprav do něj nemohl v roce 1334 Karel nastěhovat. Těmito přízemními starostmi budoucího významného vladaře začíná druhý díl románové fresky, která má neradostný konec – smrt Jana Lucemburského. Oba – otec i syn – musejí nejen vyvíjet diplomatické úsilí v zahraničí, ale i čelit snaze české šlechty upevnit a chránit její stavovské výsady.

Čte Miroslav Táborský
Délka nahrávky 17 hodin 5 minut
 

Další hudba a filmy od Miroslav Táborský
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.