Limitovaná edice CD Tomáše Kluse ČAUČESKU a Pět pohromadě.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Vivaldi / Telemann / Bach : Hobojové koncerty

Datum vydání 18.09.2015
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Cena na eshopu
289 Kč s DPH původní cena: 329 Kč sleva: 12%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů

Zeptáte-li se hobojisty na „zlatý věk“ jeho nástroje, patrně vás odkáže do první poloviny 18. století. Právě v této době bylo napsáno nepřeberné množství literatury pro hoboj – sólové a triové sonáty, koncerty, kantáty… Bez hoboje se neobešla řádná dvorní kapela. Pod mnohými těmito skladbami najdeme jedno ze tří velkých jmen pozdního baroka: Antonio Vivaldi (věnoval hoboji na dvě desítky sólových koncertů!), J. S. Bach a jeho přítel G. Ph. Telemann, považovaný za jednoho z nejproduktivnějších skladatelů všech dob. Ač ze stejného období, představují díla těchto autorů tři velice odlišné světy. Čím jsou si podobné, to je jejich virtuosita a s tím spojené značné nároky na sólistu. Vilém Veverka si pro tento vysněný projekt vedle klasicistního souboru Ensemble 18+ a hudební duší spřízněné cembalistky Barbary Marie Willi přizval jako hosta svého bývalého učitele a kolegu hobojistu Berlínské filharmonie Dominika Wollenwebera. Veverka i touto další nahrávkou stvrzuje své nezadatelné místo mezi předními evropskými hobojisty.


Antonio Vivaldi – Koncert F dur pro hoboj, smyčce a basso continuo RV 455, Koncert C dur RV 450, Koncert d moll pro dva hoboje RV 535, Georg Philipp Telemann – Koncert d moll TWV 51:d1, Johann Sebastian Bach – Koncert d moll BWV 1059, Koncert F dur BWV 49/169

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.