Eshop je v provozu bez omezení. Informace přepravců: GLS, Zásilkovna a Česká Pošta. Prosíme o dodržení Desatera zodpovědného příjemce
 

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Tomášek / Koželuh / Rösler / Mozart / Voříšek / Kalivoda / Haydn : Písně současníků W. A. Mozarta (Hudba Prahy 18. století)

Datum vydání 23.06.2017
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Cena na eshopu
296 Kč s DPH původní cena: 329 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů

Vážení zákazníci, z nařízení vlády je do odvolání uzavřena prodejna na Jungmannově náměstí 17. Eshop je v provozu bez omezení.

Hudba Prahy 18. století / Music from Eighteenth Century Prague
Prague – Vienna / Journey in Songs / Martina Janková, Barbara Maria Willi
Václav Jan Tomášek (1774–1850) – An den Mond, op. 56. Leopold Koželuh (1747–1818) – Spira pur, Sento amor. Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Das Veilchen, Abendempfindung, Als Luise. Jan Josef Rösler (1771–1813) – Arietta Il niente, Herbstlied, An die Entfernte, La Verita. Joseph Haydn (1731–1809) – O tuneful voice, The spirit´s song. Jan Václav Voříšek (1791–1825) – An Sie, Liebe, Die Abschiedsträne. Jan Václav Kalivoda (1801–1866) – Frühlings Wanderschaft

Martina Janková – soprán, Barbara Maria Willi – kladívkový klavír, EN: fortepiano (Franz Joseph Baumeister, 1797)
Cestu mezi Vídní a Prahou, kterou roku 1787 absolvoval 31letý Mozart, aby byl u premiéry svého Dona Giovanniho, důvěrně znala celá řada dalších hudebníků; vydávali se po ní v obou směrech – často s vidinou lepšího živobytí na tom druhém, vysněném konci. Česká písňová tvorba přelomu 18. a 19. století, jež tvoří osu tohoto alba, bude pro mnohé objevem – včetně faktu, že čeští komponisté zhudebňovali především německé a italské texty. Leccos vysvětluje rozkvět německé písně pro domácí muzicírování (a nakladatelské podnikání s tím spojené) i rychlé šíření klavíru v 80. letech. Podle Goetha bylo zvládnutí hry na klavír jednou z podmínek úspěchu vdavekchtivých slečen... Leopold Koželuh patřil ve Vídni k nejúspěšnějším písňovým autorům; mj. díky svým diplomatickým schopnostem zastínil i zářivou hvězdu Mozartovu. Naopak Rösler, jehož písně jsou od Mozartových často k nerozeznání, v Praze velmi usiloval o zachování mozartovského odkazu po skladatelově smrti. Tomáška, který zůstal věrný Praze, s Röslerem spojuje vytříbený literární vkus, resp. bezchybný výběr textů. Nahrávka zachycuje půvabný hlas Martiny Jankové plný života, dívčí nevinnosti, svěžesti a lehkosti, jež tak sluší mozartovskému repertoáru. Barevný a jasný zvuk jediného dochovaného klavíru F. J. Baumeistera (1797) pod rukama B. M. Willi bude jistě pro mnohé dalším překvapením a objevem na této dobrodružné cestě. 

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.