Antonín Dvořák - výročí 180 let od narození.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Sňatky z rozumu (remasterovaná verze)

Datum vydání 28.06.2021
Typ balení DVD obal
Nosič / počet DVD / 3
Cena na eshopu
389 Kč s DPH původní cena: 399 Kč sleva: 3%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
Formát obrazu 4:3
Premiéra 1968
Celková stopáž [min] 5x92
Zvuk česky, zvukový popis pro zrakově postižené
Titulky skryté titulky pro neslyšící
Česká tvorba ANO
Černobílý ANO
Provedení Reedice
EAN 8594161153740

Jeden z divácky nejúspěšnějších seriálů, natočený na motivy knihy Vladimíra Neffa, který dokázal v době svého vzniku v roce 1968 dodat divákům útěchu, povzbuzení a naději.

Kronika dvou podnikatelských rodin Bornů a Nedobylů na pozadí událostí druhé poloviny 19. století, historických i osobních zvratů. Český vlastenec Jan Born si zřizuje slovanský obchod na té nejněmečtější ulici v Praze a Martin Nedobyl zakládá první české zasilatelství a zprostředkovatelství. Jejich osudy se propojí Nedobylovým sňatkem s vdovou Tolarovou a Bornovým sňatkem s její nevlastní dcerou. Oba ale ztrácejí manželky při železničním neštěstí. Zatímco Born snáší ztrátu důstojně, v Nedobylovi neštěstí zničí skoro vše, co v něm bylo lidské. Jak dál se vyvíjely jejich osudy v době rozvoje průmyslu i kultury a usilování vlastenců o rovnoprávné postavení českého národa a jazyka v rakousko-uherské monarchii?

Hrají: Václav Voska, Vladimír Ráž, Jiří Vala, Jiřina Jirásková, Iva Janžurová, Radovan Lukavský, Světla Svozilová, Jan Skopeček, Ota Sklenčka, Slávka Budínová, Gabriela Vránová, Dana Medřická, Miloš Nedral, Jiřina Šejbalová, Miroslav Doležal, Daniela Kolářová, Jaroslav Vojta, Nataša Gollová, Vladimír Brabec, Vladimír Menšík, Rudolf Hrušínský, Karolina Slunéčková, Jaroslav Moučka, Ladislav Pešek, Marie Rosůlková, Miroslav Macháček, Eduard Cupák, Vlasta Jelínková, Petr Kostka, Josef Vinklář a další

Autor knižní předlohy: Vladimír Neff
Scénář: Otto Zelenka
Režie: František Filip
Hlavní kamera: Vladimír Opletal
Kostýmní výtvarnice: Lída Novotná
Umělecký maskér: Anežka Kunová
Architekt: Karel Lier
Hudba: Karel Sklenička

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.