Limitovaná edice CD Tomáše Kluse ČAUČESKU a Pět pohromadě.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Poutníci : Stíny na střechách

Datum vydání 28.05.2021
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Poutníci
Cena na eshopu
299 Kč s DPH původní cena: 319 Kč sleva: 6%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
EAN 8590233053604

V roce 1970 a to 4.12. měla brněnská country a bluegrassová kapela Poutníci svůj první koncert a to v klubovně SSM v Brně Maloměřicích. Kapela se hned od svých prvních tónů zařadila do brněnské a později i krajské špičky této hudby. A v té době to byla šichta, neboť hudba ve stylu country byla velmi populární a třeba na brněnských kolech Porty
/ název pro celostátní soutěž trampských, folkových a country kapel / v oddělení country soutěžilo až 15 skupin.
Skupina se několikrát dostala i do celostátního finále této soutěže. Ale její čas slávy přišel až v roce 1979. Do Poutníků přišel Robert Šlach Křesťan, bandžista, zpěvák a hlavně skladatel velmi zajímavých písní, a Pavel Páca Petržela takto mandolinista a vrátil se další hráč na bendžo – Svaťa Kotas. S dvojicí kytaristů Františkem Linhárkem a Zdeňkem Kalinou, který také zpíval, vznikl základ Poutníků který později ještě doplnili Mirek Hulán, mandolína a kytara, a Jiří Pola Karas hráč na basu.
V této sestavě Poutníci vyhráli, v dobách slavných roků Porty v Plzni, dvakrát interpretační Portu, třikrát Portu autorskou a na závěr byla Poutníkům udělena Zlatá Porta.
Kapela po té v roce 1989 odešla na profesionální dráhu při které Pavla Petrželu vystřídal Jiří Plocek a Svaťu Kotase Luboš Malina.
V té době začíná také soubor natáčet svoje první LP, to vyšlo v roce 1987 pro Supraphon. Natáčení nosičů, později CD, pokračovalo i po odchodu Roberta Křesťana a Luboše Maliny.
Skupina od té doby až do března 2020 natočila a vydala 15 LP nebo CD. Ovšem právě začátkem tohoto měsíce Poutníci vydali svůj šestnáctý nosič s názvem „Stíny na střechách.“
Toto CD vzniklo 3 až 6.10. 2019 v soukromém studiu a hudební a zvukovou režii si vzal na starost Svaťa Kotas.
Na desce je 14 skladeb z toho 4 jsou orchestrální. Až na úvodní píseň, dle které se nosič jmenuje, tedy Stíny na střechách, jsou všechny úplně nové, nebo novější v dlouholetém poutnickém repertoáru. Co se týče hudby, tak na té se podíleli členové současné sestavy, bandžista Peter Mečiar a hráč na kontrabas Jiří Pola – Karas. Na textech se, po jednom, podílel Ivo Cicvárek, Jaroslav Kratěna a Jiří Pola. Ovšem většinu textů vymyslel mladý talentovaný básník až z Trutnova - David Konopáč. Na toho kapela narazila zcela náhodně po odvysílání rozhovoru kapelníka Poli v jednom rádiu, kde byla řeč o nedostatku textařů pro Poutníky. Na základě tohoto se přihlásil právě David Konopáč.
Aranže ke skladbám instrumentálním vymyslel další současný člen skupiny, mandolinista a zpěvák Jan Máca a k jedné Peter Mečiar. Ostatní zpracování skladeb má na svědomí kapela jako celek. Sólové zpěvy si rozdělili Pola a další současný Poutník, zpěvák a kytarista Jakub Bílý.

Tracklist :
1. Stíny na střechách
2. Nad věcí zůstávám
3. Peťásek Breakdown
4. Jaguár
5. Tisíc prudkejch koní
6. Django Medley
7. Málo
8. Loď jménem Naděje
9. Watson Medley
10. Mea Culpa
11. Jiný pohled
12. Čtvero ročních dob
13. Jen s tebou
14. Co když

Další hudba a filmy od Poutníci
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.