Snížení cen audioknih.     

 

 

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Nina Špitálníková, čtou M. Steinmasslová, G. Hašek, V. Javorský, E. Zbranková a další : Svědectví o životě v KLDR

Datum vydání 20.12.2021
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD - MP3 / 1
Interpret Vladimír Javorský, Kristýna Podzimková, Milena Steinmasslová, Alexej Pyško, Gustav Hašek, Eliška Zbranková
Cena na eshopu
349 Kč s DPH
SKLADEM v eshopu 4 ks dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Nina Špitálníková
EAN 8594169484334

Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat…
Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvýmluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také při nahrávání audioknižní verze svého díla. Mezi vybranými respondenty, ztvárněnými sedmičlenným hereckým ansámblem, najdeme vysokoškolskou studentku i důchodkyni, šmelináře i feministku – ti všichni se empatické tazatelce svěřili se svými zážitky, vzpomínkami, pocity a obavami, při jejichž poslechu našinec jen nevěřícně kroutí hlavou. Poměry v KLDR totiž překonávají i ty nejdivočejší dystopické vize a nejhrůznější na jejich líčení je právě fakt, že nemáme co do činění s fikcí, ale s děsivou realitou 21. století.

Kniha přinášející vzácná svědectví lidí uprchnuvších z područí severokorejského režimu získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera za publicistiku.

Čtou: Milena Steinmasslová, Gustav Hašek, Vladimír Javorský, Eliška Zbranková, Kristýna Podzimková, Alexej Pyško, Johanna Tesařová a Nina Špitálníková
Délka nahrávky 5 hodin 55 minut

Nina Špitálníková (* 1987)
Absolventka koreanistiky na FF UK v Praze se již od počátku studia odborně věnuje severokorejské propagandě, kultu osobnosti Kim Il-sŏnga a každodennímu životu v KLDR. Své poznatky ze dvou studijních pobytů v Severní Koreji publikovala v knize Na studiích v KLDR: Mezi dvěma Kimy (2017). Teprve několik let po svém návratu začala sbírat příběhy lidí, kteří odtamtud uprchli. Sedm z těchto rozhovorů nakonec zařadila do knihy Svědectví o životě v KLDR (2020), která jí v roce 2021 vynesla cenu Magnesia Litera za publicistiku. Coby aktivistka zabývající se mimo jiné tématy genderové nerovnosti a samoživitelství byla v letech 2019 a 2020 nominována na Cenu Františky Plamínkové v kategorii osobnost roku. V současnosti působí jako dramaturgyně a produkční v pražském multikulturním centru Crossclub a je posluchačkou oboru Orální historie – soudobé dějiny na FHS UK.

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.