Navštivte naši prodejnu a výdejní místo Musicpoint

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Bohuslav Martinů : Suita z Julietty / Tři fragmenty z Julietty

Datum vydání 29.05.2009
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Bohuslav Martinů
Cena na eshopu
296 Kč s DPH původní cena: 329 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů
EAN 0099925399429
Bohuslav Martinů - Tři fragmenty z opery Juliette (Snář)- Live nahrávka ze světové premiéry díla 11.-12. prosince 2008, Orchestrální suita z Julietty (arr. Z. Vostřák)
Magdalena Kožená (Juliette), Steve Davislim (Michel), Frédéric Goncalves, Michéle Lagrange, Nicolas Testé, Česká filharmonie, dirigent Sir Charles Mackerras Libreto: B. Martinů podle divadelní hry Georgese Neveuxe Juliette oú la Clé des Songes

Není to první případ premiérového uvedení díla B. Martinů (1890-1959) až desítky let po skladatelově smrti; 11. prosince 2008 však v beznadějně vyprodaném pražském Rudolfinu zaznělo poprvé dílo, které patří k nejvýznamnějším a jichž si Martinů sám velice vážil. Operu Juliette zkomponoval Martinů původně v češtině, aby však zajistil dílu odpovídající mezinárodní publicitu, chtěl - již s francouzským libretem - umístit výňatky z nejdůležitějších scén do francouzského rozhlasu. Tři fragmenty z opery Juliette (Snář) se vysílání v rozhlase nedočkaly a na své první provedení musely čekat celých 70 let. Do života je uvedl dirigent nejpovolanější - Sir Charles Mackerras, který věnoval velký díl svého života objevování a prosazování české hudby na světových pódiích. Prosincové dirigentovo loučení s Českou filharmonií se díky snově krásné Martinů hudbě a nevšednímu nasazení všech interpretů proměnilo v jejich společný triumf. Po zážitku s Magdalenou Koženou v roli Julietty si lze stěží na jejím místě představit jinou pěveckou hvězdu. Australský tenorista Steve Davislim v roli Michela se stal dalším příjemným překvapením večera a v lyrické i dramatické poloze byl Magdaleně Kožené skvělým partnerem. Tři fragmenty jsou na CD doplněny orchestrální suitou z téže opery, která citlivě zpracovává hudbu všech tří jednání a koresponduje se "snovou logikou" předlohy. Magdalena Kožená, Steve Davislim a Sir Charles Mackerras - tři hvězdy ve světové premiéře Tří fragmentů z opery Juliette Bohuslava Martinů.
Další hudba a filmy od Bohuslav Martinů
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.