Navštivte naši prodejnu a výdejní místo Musicpoint

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Bohuslav Martinů : Otvírání studánek / Legenda z dýmu bramborové nati / Mikeš z hor

Datum vydání 26.06.2009
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Bohuslav Martinů
Cena na eshopu
224 Kč s DPH původní cena: 249 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů
EAN 0099925399221
Otvírání studánek - kantáta pro sóla, ženský sbor a instrumentální doprovod (H 354) Legenda z dýmu bramborové nati - kantáta pro sóla, smíšený sbor a instrumentální doprovod (H 360)
Mikeš z hor - kantáta pro sóla, smíšený sbor a instrumentální doprovod (H 375) Milada Čejková - soprán, Agáta Čakrtová, Marie Mrázová - alt, Vladimír Doležal - tenor, Ivan Kusnjer - baryton, Petr Haničinec - recitace, Petr Messiereur, Jan Kvapil - housle, Jan Talich - viola, Stanislav Bogunia - klavír, Jiří Stivín - zobcová flétna, Vlastimil Mareš - klarinet, Petr Duda - lesní roh, Milan Bláha - akordeon, Kühnův ženský sbor, Kühnův smíšený sbor, sbormistr Pavel Kühn
Kantáta Otvírání studánek, jedno z nejintimnějších vyznání lásky skladatele k jeho rodnému kraji, nemůže chybět v katalogu Supraphonu. Skladba je inspirována starým zvykem loučení se zimou a vítání jara, kdy děti vycházejí čistit, "otvírat" studánky od nánosu jarního rmutu; "svěcení jara", ale docela jinak, než jak je známe od Stravinského. V postavě poutníka se do rodného kraje vrací alespoň ve vzpomínkách i sám autor, kterému bylo od roku 1938 až do konce života odepřeno vrátit se domů. I další dvě kantáty – Legendu z dýmu bramborové nati a Mikeše z hor – dokončil Martinů v posledních letech života, se steskem po domově, vzpomínkou na rodný kraj a jeho lidové písně v srdci. V roce, kdy celý hudební svět slaví 50. výročí úmrtí Martinů, tak Supraphon v nové grafcké úpravě vrací do katalogu svou nejlepší nahrávku s vynikajícími sólisty a sborem pod vedením Pavla Kühna. Časem prověřená nahrávka Martinů Otvírání studánek se v nové úpravě vrací do katalogu Supraphonu.
Další hudba a filmy od Bohuslav Martinů
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.