Vážení zákazníci, ve dnech 24. - 25. 1. bude na prodejně Jungmannovo nám. 17 probíhat inventura a prodejna bude v této době uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Bohuslav Martinů : Fantasie a Toccata, Sonáta / 8 preludií / Sonáta 1905

Datum vydání 29.08.2008
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Bohuslav Martinů
Cena na eshopu
107 Kč s DPH původní cena: 119 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů

Ve dnech 24. - 25. ledna bude probíhat na prodejně Praha 1, Jungmannovo náměstí 17 inventura a prodejna bude uzavřena.

EAN 0099925394523
Vítěz mezinárodní soutěže Pražského jara, jeden z nejvýraznějších talentů mezi mladou českou generací klavíristů, Ivo Kahánek, si pro svůj sólový debut u Supraphonu vybral - nikoli náhodou - díla Janáčka, Martinů a Kabeláče. Sonáty prvních dvou patří k základním pilířům české sonátové tvorby 20. století. Neprávem opomíjená Kabeláčova preludia korespondují se Sonátou Bohuslava Martinů dobou svého vzniku. Se zmíněnou skladatelskou trojicí se navíc setkáváme již na společné Kahánkově nahrávce s violoncellistou Tomášem Jamníkem, která byla přijata s mimořádným ohlasem. Vybraný repertoár poskytuje klavíristovi velký prostor pro vlastní interpretační vklad, hru s barevnými odstíny, artikulací i širokou dynamickou paletou; Ivo Kahánek tento prostor využívá v plnosti, osobitě, leč s citem pro celistvost díla. Z raného díla Janáčkova se zde posluchač navíc vůbec poprvé může seznámit se třemi fugami, které byly až do nedávna považovány za ztracené. Po loňském excelentním debutu na BBC Proms s BBC Symphony Orchestra pod taktovkou Jiřího Bělohlávka se Ivo Kahánek znovu na tomto CD představuje jako výjimečný talent, který se ve světě rozhodně neztratí. Bonus: Janáček – Tři fugy (1879-80) – světová premiéra Ivo Kahánek rozeznívá v Janáčkovi a Martinů širokou škálu nečekaných barev a odstínů.
Autor/autoři:
Leoš JanáčekAutor
Bohuslav MartinůAutor
Jiří BělohlávekDirigent
Ivo KahánekKlavír
Další hudba a filmy od Bohuslav Martinů
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.