Akce na vybrané tituly PINK FLOYD.

 

 

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Marsyas : Marsyas

Datum vydání 22.03.2019
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Marsyas
Cena na eshopu
269 Kč s DPH původní cena: 309 Kč sleva: 13%
SKLADEM v eshopu 5 ks dodání obvykle do 3 dnů
Provedení Reedice
Původní datum vydání 1978
EAN 0099925655525

1978 ( 1. Album ) / 2019

Kultovní folkrockové album v parádní reedici / Přípravy jeho vzniku se datovaly od poloviny sedmdesátých let, vyšlo v roce 1978 a dodnes platí za hudební rodinné stříbro. Zuzana Michnová (letos v březnu významně životně jubilující), Petr Kalandra a Oskar Petr se tu z původního akustického tria dvou kytar a tří hlasů proměnili v elektrifikovaným souborem dočasně doplněnou partu. Kapelník, aranžér a kytarista Pavel Fořt si do studia pozval mj. M. Kocába, O. Soukupa, L. Malinu, J. Kubíka, E. Viklického nebo J. Hrubého, aby celkový zvuk učinil folkrockovým, aniž by porušil jemnou písničkářskou podstatu předloh. Většinovému autoru muziky a textů O. Petrovi zdatně sekundovali kolegyně a kolega, vedle repertoárových příspěvků a sólového zpívání vytvářející skvělé vícehlasy. Ty, společně s mnohavrstevnatými a pestrými obrazy a obraty opatřenými texty, jsou stále jasným poznávacím znamením a zárukou mimořádné kvality. Letošní reedici se dostalo zvukové péče právem vyhlášeného studia Sono. Grafické variace na původní albová východiska vytvořili Karel Haloun a Luděk Kubík (3. dílna). Rozevírací obal LP a CD digipack obsahují komplet písňových textů, dobový i nový sleeve-note, recenze, postřehy muzikantů a dokumentární fotografie. Vinyl o hmotnosti 180 gramů doplňuje tuto reedici do podoby sběratelsky atraktivní, připomínající jeden z našich nejlepších hudebních momentů.

Tracklist:
1. Hrnek / Sleepy Mountain Ectasy (Granlegede Bopumacstasin, úprava Marsyas / český text Oskar Petr)
2. Dívka z plakátu (Oskar Petr / Oskar Petr)
3. Barvám / I’ll Keep It With Mine (Bob Dylan / český text Oskar Petr)
4. Postavím si dům z obilí (Petr Kalandra / Petra Kalandra - námět textu Cat Stevens)
5. Zmrzlinář (Oskar Petr / Oskar Petr)
6. Lilin tanec (Oskar Petr / Oskar Petr)
7. Paleta (Oskar Petr / Oskar Petr)
8. Dopisy (Zuzana Michnová / Zuzana Michnová)
9. Bělásek ztracený v dálkách (Oskar Petr / Oskar Petr)
10. Den s tebou (Oskar Petr / Oskar Petr)

Marsyas: Zuzana Michnová - zpěv, rumba koule (8); Oskar Petr - zpěv, kytara, cabasa (4); Petr Kalandra - zpěv, kytara, harmonika (1, 3, 4, 8)

Studiová skupina Labyrint Pavla Fořta: Pavel Fořt - elektrická kytara (4, 5), slide kytara (8, 9); Michael Kocáb - Fender piano (3, 5, 6, 9, 10), klavír (4) , varhany (3), smyčcový syntezátor Rolland (5, 10); Ondřej Soukup - basová kytara (1-7, 9, 10); Ladislav Malina - bicí (1, 2, 4-6, 9, 10)

Hosté: Jiří Tomek - conga (2, 3, 7, 8), quica (10), tamburína (8); Jan Kubík - flétna (5, 7); Emil Viklický - syntezátor Korg (6, 10); Jan Hrubý - housle (5); saxofonovou sekci (4) a smyčcový orchestr (5) řídí Pavel Fořt

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.