Limitovaná edice CD Tomáše Kluse ČAUČESKU a Pět pohromadě.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Charles Mackerras : Life with Czech Music / Janáček, Martinů

Datum vydání 15.10.2010
Typ balení Krabička
Nosič / počet CD / 5
Interpret Charles Mackerras
Cena na eshopu
519 Kč s DPH původní cena: 599 Kč sleva: 13%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
EAN 0099925404222
Kompletní nahrávky Supraphonu se Sirem Charlesem Mackerrasem z děl Dvořáka, Smetany, Janáčka a Martinů (kromě oper): Dvořák – Slovanské tance, Symfonie č. 6, 8 a 9, Symfonické variace, Legendy, Scherzo capriccioso, V přírodě *, Symfonické básně, Smetana – Má vlast. Janáček – Příhody lišky Bystroušky (suita), Žárlivost, Taras Bulba, Sinfonietta, Schluck und Jau, Glagolská mše, Amarus, předehry k operám Káťa Kabanová a Šárka. Martinů – Polní mše, Dvojkoncert, Fresky, Juliette (suita). DVD: Janáček – Glagolská mše, Taras Bulba, Žárlivost. Doplněno autentickým zvukovým záznamem rozhovoru se Sirem Charlesem Mackerrasem.
„Byl to skvělý muzikant. Jen málo dirigentů obsáhne stylově takovou šíři repertoáru jako on. Ze všeho nejvíce mu ale vděčím za to, že českou hudbu přinesl na Západ.“ Těmito slovy se operní hvězda Renée Fleming poklonila Siru Charlesi Mackerrasovi, jehož dlouhá a neuvěřitelně plodná dirigentská kariéra i životní cesta skončila ve věku 84 let v červenci t.r. Skutečně, česká hudba neměla v posledních několika desetiletích ve světě většího advokáta a propagátora; a chce se dodat – také milovníka a znalce. „Ze srdce miluji Dvořákovu hudbu. Vedle Mozarta je to podle mne prostě nejlepší skladatel. Napsal skvělé symfonie, symfonické básně, napsal opery, komorní díla, písně, napsal velká duchovní díla, prostě všechno...“ Hudební svět spojuje Mackerrasovo jméno s českou hudbou – a s Janáčkem především. Janáčka si osudově zamiloval od prvních dní svých studií u Václava Talicha v Praze, Janáčka poté objevil celému světu. „Nemusím nikomu říkat, že Händel či Mozart jsou skvělí skladatelé. Ale bylo tu potřeba někoho, kdo bude říkat, že taky Janáček je skvělý skladatel, a to jsem dělal. Jestli jsem v životě něčeho dosáhl, tak to je propagace Janáčka.“ Supraphon měl tu čest až do konce spolupracovat s tímto velkým dirigentem a zvláště s Českou filharmonií zaznamenat jeho pojetí široké škály děl čtveřice největších českých skladatelů. Seznam ocenění těchto nahrávek by byl dlouhý... Věnujme raději čas a pozornost poslechu jeho muzikantského odkazu na těchto nahrávkách, které s úctou a láskou k Siru Charlesovi Supraphon předkládá všem, kdo si ho chtějí připomínat. Sir Charles Mackerras – dirigent, který světu přinesl českou hudbu. Nyní jeho kompletní orchestrální nahrávky pro Supraphon.
Další hudba a filmy od Charles Mackerras
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.