Akční nabídky se slevou až 52% najdete zde.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Kmochova Hudba Kolínská : Spějme dál! 1930 - 1942

Datum vydání 11.10.2013
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Kmochova Hudba Kolínská
Cena na eshopu
169 Kč s DPH původní cena: 199 Kč sleva: 15%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Alois Vlasák
EAN 0099925622824

Po smrti legendárního skladatele a kapelníka Františka Kmocha řešila jeho kolínská dechová kapela závažný problém jak dál. Naštěstí se jeho nástupcem stal Alois Vlasák (1885 – 1954), také výtečný muzikant a dirigent, navíc i potřebně schopný organizátor. Tato kompilace představuje téměř tři desítky jím zaštítěných nahrávek především pro firmy Ultraphon a Esta, zachycující mezinárodně proslavený orchestr ve špičkové formě.
Skladby autorů Kmocha a Vlasáka, ale také Julia Fučíka nebo Karla Hašlera, vybral a zvukově ošetřil přední odborník na éru šelakových desek Gabriel Gössel. Spolu s jeho zasvěceným odborným textem historii kapely v bookletu přiblíží i medailónek z pera Vladimíra Srba, vše pak doplňují dobové obrázky a fotografie. Archivní nahrávky z let 1930 až 1942 možná nesplňují technické parametry hi-fi, ale nabízejí hudbu autentickou, profesionálně výtečnou, silně patřící do předválečného Československa s důrazem na lidové, sokolské i jinak národní motivy. Je to cenný a dodnes platný odkaz chvil, kdy velké dechové orchestry patřily k tomu hudebně i společensky vůbec nejdůležitějšímu.
Kmochova dechová kapela na mimořádném výběru nahrávek z let třicátých a čtyřicátých! 

 

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.