Nové tituly ve výprodeji, sleva až 70%.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Karel Poláček, čtou V. Brodský, J. Adamová, K. Höger, Fr. Filipovský : To nejlepší z díla velkého humoristy

Datum vydání 25.03.2022
Typ balení Digipack
Nosič / počet CD - MP3 / 2
Interpret Karel Höger, František Filipovský, Jaroslava Adamová, Vlastimil Brodský, Radúz Mácha, Igor Orozovič
Cena na eshopu
359 Kč s DPH původní cena: 409 Kč sleva: 12%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Karel Poláček
EAN 0099925665722

Výběr ze zvukového záznamu díla jednoho ze čtenářsky nejoblíbenějších autorů

Karel Poláček byl významný český spisovatel a novinář. Psal soudničky a je zakladatelem tzv. novinářských "sloupků", proslulých, stejně jako jeho romány, inteligentním humorem. Zemřel na pochodu smrti z koncentračního tábora. V jeho tvorbě převažovaly humoristické povídky a prózy (Povídky pana Kočkodana, Pan Selichar se osvobodil, Muži v ofsajdu) s kritickými postřehy a parodií. V závěru života (1943, těsně před odchodem do Terezína) napsal i vlídný a úsměvný román Bylo nás pět. Kniha, psaná autorem v okamžicích životní krize, kdy ve vzpomínce na dětství popřel strašnou skutečnost odchodu do transportu, patří k tomu nejlepšímu, co v české humoristické literatuře kdy vzniklo. Tento komplet, podobně jako předchozí, věnovaný Otovi Pavlovi, kombinuje archivní supraphonské nahrávky mistrů mluveného slova s nově nahranými povídkami, v interpretaci mladých aspirantů na téže mistrovství.
K charakteristickému stylu Poláčkova vypravěčského umění patří mísení hovorové a spisovné řeči s mistrně odpozorovanými komickými detaily.

Čtou: Vlastimil Brodský, Jaroslava Adamová, Karel Höger, František Filipovský, Miloslav König, Radúz Mácha, Igor Orozovič
Délka nahrávky 11 hodin

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.