Nové tituly ve výprodeji, sleva až 70%.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Johannes Brahms: Kvintety op. 34 & 111 ( Pavel Haas Quartet, Giltburg B., Nikl P. )

Datum vydání 13.05.2022
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Cena na eshopu
339 Kč s DPH původní cena: 389 Kč sleva: 13%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Johannes Brahms
Sólisté Boris Giltburg, Pavel Nikl
Orchestr / Hudební těleso Pavel Haas Quartet
EAN 0099925430627

Pavel Haas Quartet: Veronika Jarůšková - 1. housle, Marek Zwiebel - 2. housle, Luosha Fang - viola, Peter Jarůšek - violoncello. Boris Giltburg - klavír, Pavel Nikl - viola

Tracklist:


Johannes Brahms – Klavírní kvintet f moll op. 34:

1. Allegro non troppo
2. Andante, un poco adagio
3. Scherzo. Allegro - Trio
4. Finale. Poco sestenuto - Allegro non troppo

Johannes Brahms – Smyčcový kvintet č. 2 G dur op. 111:

5. Allegro non troppo, ma con brio
6. Adagio
7. Un poco allegretto
8. Vivace ma non troppo presto


Svou nahrávkou Amerického kvartetu a op. 106 (Gramophone Award "Nahrávka roku") se Pavel Haas Quartet etabloval mezi nejvýznamnější interprety Dvořákova díla. Tuto pozici soubor stvrdil nahrávkou kvintetů pořízenou společně se zakládajícím členem kvarteta violistou Pavlem Niklem a s vítězem soutěže Královny Alžběty pianistou Borisem Giltburgem. Album se dočkalo nejvyšších ocenění (Gramophone Chamber Award, BBC Radio 3 Record Review Discs of the Year, Diapason d'Or ad.). Už při natáčení Dvořákových kvintetů se spontánně zrodila logická myšlenka na album brahmsovské. Tu jej máme.

Dvořákovi ke světovému věhlasu dopomohla laskavá podpora a přátelství staršího kolegy Brahmse, který ve svých dvaceti letech podobně otevřenou náruč našel u manželů Clary a Roberta Schumannových. Brahmsův vztah ke Claře patrně stojí i za Klavírním kvintetem f moll op. 34. Skladbu původně rozvrženou pro smyčcové kvinteto Brahms na jaře 1864 přepracoval na Sonátu f moll pro dva klavíry. Smyčcová ani klavírní verze však Claru stále zvukově neuspokojovaly; teprve kombinace klavíru a smyčců přinesla kýžený kontrast a barevné bohatství. Clara Schumannová se ujala klavírního partu při soukromé premiéře díla, kterému přiřkla "symfonický charakter". Toho se mu bohatě dostává i na předkládané nahrávce. Smyčcovým kvintetem G dur op. 111 chtěl údajně Brahms své dílo uzavřít, a je proto jakýmsi ohlédnutím za hudbou, která jej provázela životem - od Beethovena, Schuberta, vídeňského valčíku, přes současníka Richarda Wagnera až po Brahmsovy oblíbené uherské motivy.

Od Dvořáka k Brahmsovi. Strhující symfoničnost v komorním obsazení.

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.