Vážení zákazníci, od 15.4.2019 jsme pro Vás otevřeli nově zrekonstruovanou prodejnu Megastore v Paláci Koruna. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Jacques Offenbach / Gulda : Cello Concertos ( Edgar Moreau )

Datum vydání 15.02.2019
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Jacques Offenbach, Friedrich Gulda
Cena na eshopu
386 Kč s DPH původní cena: 429 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů

Ověřte si dostupnost zboží na konkrétní prodejně zde
Sólisté Edgar Moreau
EAN 0190295526122

2019

Této nahrávce rozhodně nelze upřít originální dramaturgii, protože jen těžko si lze představit vedle sebe dva odlišnější cellovékoncerty (a to nejen proto, že je od sebe dělí 140 let). Lehkonohá Offenbachova múza pronikla i přes zamýšlený "vojenský" charakter zcela bezpečně i do tohoto díla a i když časově ještě předchází jeho slavným operetám (či přesněji dílům žánru "opéra comique"), osobitý rukopis svého tvůrce rozhodně nezapře. Každopádně jde o dílo navýsost virtuózní a autorova původní kariéra sólového violoncellisty je patrná snad z každého taktu. Pro mě osobně mnohem zajímavější je nicméně cellový koncert rakouského skladatele a klavíristy Friedricha Guldy z roku 1988. Tento "enfant terrible" rakouské a potažmo evropské/světové hudební scény, který dokonce stihl fingovat vlastní smrt, zde vytvořil pozoruhodné dílo, kombinující ve zcela samozřejmé směsici eklektické i originální kompoziční prvky. Chvíli tak máme pocit, že posloucháme novobarokní či novoklasicistní skladbu, abychom vzápětí zaslechli útržek jazzu nebo koncert promenádního orchestru. Každopádně to celé dohromady velmi dobře funguje a skladba přináší vnímavému posluchači, uvyklému běžnému koncertnímu programu, originální hudební zážitek. K výslednému dojmu přispívá nemalou měrou i nakažlivá energie talentovaného mladého francouzského cellisty Edgara Moreaua a komorního orchestru Les Forces Majeures, složenému také převážně z mladých hráčů, pod vedením dirigenta Raphaëla Merlina.

Tracklist:
1. Jacques Offenbach -Grand Concerto for Cello in G-major "Concerto militaire": I. Allegro maestoso
2. II. Andante
3. III. Allegretto
4. Friedrich Gulda -Concerto for Cello and Wind Orchestra: I. Overture
5. II. Idyll
6. III. Cadenza
7. IV. Menuett
8. V. Finale alla marcia 

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2000 - 2017 Bontonland a.s. Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

         ...