Navštivte naši prodejnu a výdejní místo Musicpoint

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Josef Bohuslav Foerster : Smyčcové kvartety

Datum vydání 18.06.2010
Typ balení Plastový obal
Nosič / počet CD / 2
Interpret Josef Bohuslav Foerster
Cena na eshopu
449 Kč s DPH původní cena: 499 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů
EAN 0099925405021
Smyčcové kvartety č. - Allegro giocoso, Modlitba, Erinnerung (Vzpomínka), Smyčcový kvintet op. 3 Stamicovo kvarteto: Jindřich Pazdera - 1. housle, Josef Kekula – 2. housle, Jan Pěruška - viola, Petr Hejný - violoncello. Jana Boušková (harfa) a Jiří Hudec (kontrabas) j. h.

Nová nahrávka Po úspěšných nahrávkách obou houslových koncertů (SU 3961-2) a violoncellového koncertu (SU 3989-2) se Supraphon opět vrací k dílu Josefa Bohuslava Foerstra, skladatele pozapomenutého a dnes znovu objevovaného. Na tomto 2 CD se posluchač poprvé může seznámit s jeho kompletním dílem kvartetním. Hned první kvartet (1888) je věnován Čajkovskému, který ve Foerstrovi rozpoznal talentovaného skladatele a v dopise jej povzbuzoval k vytrvalosti v komponování. Forma smyčcového kvartetu pak provázela Foerstra až do konce; pátý kvartet zvaný „Vestecký“ (1959) je posledním autorovým dílem. Po dlouhé tvůrčí cestě a hledání se v něm vrací zpět ke smetanovským a dvořákovským kořenům, přítomným již v kvartetu prvním. Nahrávka je doplněna třemi drobnými skladbami (včetně Vzpomínky s harfou) a osobitým dvouvětým smyčcovým kvintetem s kontrabasem. Stamicovo kvarteto, jeden ze souborů reprezentujících ve světě vyhlášenou českou kvartetní školu, tlumočí Foerstra s technickou suverenitou i pochopením pro hlubší vrstvy jeho díla. Foerstrovy smyčcové kvartety – první kompletní nahrávka
Další hudba a filmy od Josef Bohuslav Foerster
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.