Antonín Dvořák - výročí 180 let od narození.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Fan Vavřincová, čte Jan Zadražil : Eva tropí hlouposti

Datum vydání 18.06.2021
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD - MP3 / 1
Interpret Jan Zadražil
Cena na eshopu
319 Kč s DPH původní cena: 339 Kč sleva: 6%
Na prodejnách
doručení cca 14 dní
Osoby Fan Vavřincová
EAN 8594169483702

Bláznivý kolotoč plný překvapení a humoru roztáčí dívka s andělskou tváří a čertovskými nápady...

Málokdo nezná alespoň filmovou verzi humorného příběhu, který se točí kolem loupeže a námluv a v němž se pomalu každý druhý vydává za někoho jiného. V zámku obývaném rodinou továrníka Záhorského najdou pod různými záminkami útočiště italský hrabě, okouzlující sekretářka a schopný tajemník, kteří žádným hrabětem, sekretářkou ani tajemníkem nejsou. Za zády skutečné vládkyně domácnosti, přísné paní Emílie, a za ochotné účasti její rozverné neteře Elišky se začne odvíjet situační komedie plná nečekaných zvratů, jejímž středobodem je rozpustilá Eva, která žije v sousedství se svým starším bratrem a laskavou tetičkou. Navzdory četným nedorozuměním a nešťastným náhodám však ztřeštěný příběh směřuje k neodmyslitelnému happy endu...

Nejznámější próza úspěšné autorky humoristických románů se zaslouženě dočkala mnoha vydání a její filmová verze patří do zlatého fondu české kinematografie.

Čte: Jan Zadražil
Délka nahrávky: 5 hodin 23 minut

Fan Vavřincová
(1917–2012)
Narodila se jako Věra Peigerová v Praze-Podolí, po maturitě na dejvickém gymnáziu ještě dva roky dálkově studovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy němčinu, francouzštinu a ruštinu. V roce 1935 se provdala za majitele likérky Bohumila Němotu, s nímž měla dvě dcery. Psát začala už jako gymnazistka a svá literární díla – převážně romány pro ženy a dívky, vyznačující se laskavým humorem – uveřejňovala jak pod vlastním jménem Věra Němotová, tak pod pseudonymy Fan Vavřincová a Anna Lorencová (dívčí román Divoška Kim).

Byla také autorkou scénářů k několika televizním inscenacím či seriálům, z nichž nejúspěšnější je bezesporu Taková normální rodinka, která se dočkala již několika zpracování. Velký ohlas autorce přinesl film režiséra Martina Friče Eva tropí hlouposti z roku 1939 s Natašou Gollovou v titulní roli, který byl natočen podle její knihy Patsy tropí hlouposti (časopisecky 1934, knižně 1939). Ta už později vycházela pod názvem Eva tropí hlouposti a pod tímto názvem byla i několikrát zdramatizována – například roku 2014 v Divadle Na Fidlovačce, kde titulní hrdinku ztvárnila Marie Doležalová.

 

Další hudba a filmy od Jan Zadražil
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.