Akce Karel Gott - věčný a nezaměnitelný hlas mistra.      

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Dalibor Vácha, čte David Matásek : M+B+M

Datum vydání 16.04.2021
Typ balení Digipack
Nosič / počet CD - MP3 / 1
Interpret David Matásek
Cena na eshopu
319 Kč s DPH původní cena: 369 Kč sleva: 14%
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
Osoby Dalibor Vácha
EAN 8594169483931

My Tři králové jdeme k vám…
M + B + M. Tento pozdrav sice úderná zpravodajsko-sabotážní skupina z organizace Obrana národa na domovní dveře protektorátní Prahy nepsala, a přece jí gestapo přiřklo přezdívku Svatí Tři králové. Podplukovníci Československé armády Josef Mašín a Josef Balabán i štábní kapitán Václav Morávek se osvobození nedožili, nicméně dějiny druhého odboje je ctí jako vzor obětavého odporu v klaustrofobním pekle okupace. Od jara 1939 do jara 1942, kdy prováděli diverzní akce, zajišťovali kolportáž letáků, kdy byli ve spojení s Londýnem a potírali zrádce, se každý opíral o nezávislou síť kontaktů. Právě ve styku s nimi Váchova reportážní balada ze zatemněných pražských ulic ukazuje i povahové rozdíly tří „mušketýrů“, kteří se v konspirativních bytech vteřinu po vteřině rozhodují, komu lze věřit. A komu ne, protože je další šplhoun v šedé mase oportunních čecháčků a žoldák nácků, nevyzpytatelného agenta A-54 nevyjímaje… Režie: Hynek Pekárek

Čte David Matásek
Délka nahrávky 11 hodin 41 minut

Dalibor Vácha (* 1980)
Prachatický rodák vystudoval Jihočeskou univerzitu, obory anglistika a historie, z níž posléze složil i doktorát. V bádání se zaměřuje na dějiny každodennosti československých legií a na válečné dějiny ČSR. Roku 2014 obdržel Literární cenu Knižního klubu za román Červenobílá, zaměřený na osobnost legionáře Rudolfa Medka. Pouť našich jednotek na východní frontě druhé světové války zbavil autor někdejších ideologických floskulí v reportážní próze Hranice (2015), na kterou volně navázal svazkem Hoří už Praha? (2017). Ve výbojích do žánrového psaní projevuje zájem o postkatastrofické stavy (Nikam) nebo o fantastické zápletky na podloží historické fikce (Jizvák Jim a další noční můry, Šedá). Portrét protektorátních Tří králů M + B + M (2021) je už osmnáctou knihou plodného tvůrce, jenž má na paměti, „že hrdinství nikdy není prvoplánové, avšak u těchto tří mušketýrů pro svou razanci z masivu utrpení českých lidí pod německým protektorátem vystupuje“.

 

 

 

Další hudba a filmy od David Matásek
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2021 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.