Navštivte naši prodejnu a výdejní místo Musicpoint

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Capella Mariana : Praga Magna

Datum vydání 10.10.2014
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Capella Mariana
Cena na eshopu
296 Kč s DPH původní cena: 329 Kč sleva: 10%
SKLADEM v eshopu dodání do 3 dnů

Vážení zákazníci, dne 6.7.2020 bude výdejní místo Musicpoint, Jungmannovo náměstí 17 zavřeno.

EAN 8590233004422

Praha se stala na na sklonku 16. století rezidenčním městem císařského dvora za vlády Rudolfa II. Habsburského. Milovník umění pozval do Prahy nejlepší umělce své doby, aby se z provinčního města stalo kulturní centrum renesanční Evropy a dal mu lesk srovnatelný se dvory ve Francii či Španělsku.
Se zástupem císařových dvořanů přišli do Prahy také jeho hudebníci. Rudolfínská kapela plnila množství různých povinností. Vedle reprezentativní funkce při dvorských ceremoniálech a slavnostech byla její hlavní náplní starost o hudbu při liturgii. Proto jádrem této nahrávky je osmihlasá Missa Confitebor tibi Domine rudolfínského kapelníka Philippa de Monte (1521–1603), posledního z velkých tvůrců frankovlámské polyfonie. Dramaturgie dává posluchači jedinečnou příležitost nahlédnout do hudebního světa obklopujícího císaře Rudolfa II. Světa, který si ani v nejmenším nezadal s krásou a rafinovaností panovníkových bohatých uměleckých sbírek.
Mladý vokální ansámbl Cappella Mariana se představuje s repertoárem typickým pro své zaměření, objevováním a interpretací méně znamých děl renesanční polyfonie mnohdy v novodobé premiéře. Partů se ujali renomovaní zpěváci, jako jsou Hana Blažíková, Barbora Sojková, Tomáš Král a další.

Další hudba a filmy od Capella Mariana
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.