Od 7. 1.  je výdejní místo Musicpoint otevřené.

Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Bad Beef Hat : Uzdravením k zešílení (COLOUR, Limited Edition)

Datum vydání 11.01.2021
Typ balení LP obal
Nosič / počet LP / 1
Interpret Bad Beef Hat
Cena na eshopu
549 Kč s DPH
SKLADEM v eshopu dodání obvykle do 3 dnů
EAN 8595050292724

Titul BAD BEEF HAT – Uzdravením k zešílení vydaný před nedávnem na CD se nyní dočkal také sběratelského vydání na vinylu. Jde o limitovanou edici 300 ks v barevném provedení (colour vinyl), vnější obal i vnitřní vsádka jsou vyrobeny z matné křídy vyšší gramáže, na vnitřní vsádce foto, rozhovor, sleevnote. Každá z obou etiket na těle desky je graficky originální. Titulní a zadní strana obalu jsou oproti CD mírně pozměněny. Na LP je osm skladeb, což je dáno výrobními možnostmi gramofonových desek.

Připomenutí titulu samotného:
BAD BEEF HAT byla hudební skupina, která reflektovala tvorbu amerického avantgardního umělce Don Van Vlieta známého pod pseudonymem Captain Beefheart (1941-2010). V Československu měl nemálo příznivců a jeden z nich, Zdeněk Hmyzák Novák (ŽENY), pojal na sklonku 80. let myšlenku na založení volného hudebního společenství, které by bylo jakýmsi holdem hudbě Captaina Beefhearta. Rozhodně nemělo jít o tribute či dokonce kopírování… V nové kapele hráli členové skupin Psí vojáci, Ženy, Plastic People, OZW, Terra Ignota, M.I.O.S., MCH Band a dalších, jako speaker variovali Radomil Uhlíř (Dvouletá fáma) a Martin Záchod Choura (Ženy). V kapele se střídalo zhruba 15 – 20 lidí, dnes už to nespočítá ani sám zakladatel. Jisté je, že na koncertech, kterých bylo v letech 1989-1990 kolem dvaceti – včetně jednoho výjezdu do Holandska - měla skupina bytelný zvuk daný obsazením: Několik kytar a saxofonů, trubka, rytmika basy (někdy zdvojené) a bicích podpořená perkusemi, a v neposlední řadě Hmyzákův sólový chraplavý řev a různé frkačky a troubítka.

Pro vydání hudebního nosiče nebylo snadné posbírat zvukové záznamy. Většina z nich byla nevyhovující kvality a jen díky nejrůznějším sběratelům se nakonec podařilo kolekci sestavit a následně zvukově srovnat ve studiu. S fotkami skupiny to bylo ještě horší – jako by BAD BEEF HAT nikdy neexistoval. Známí fotografové zabývající se rockem a jazzem potřebné fotografie neměli, po dlouhém pátrání vyplavala jediná skupinová fotografie kapely a později jediná fotografie pana Hmyzáka v jeho uměleckém kroji, ovšem zneuctěná rastrem dobového tisku. I tak jsou tyto rarity po digitálním šlechtění na obalu použité.

Tracklist:
1/ Spadla hlava na zem – 3:35
2/ Tajemství zámku Kostka – 7:10
3/ Švejkovskýho bloues – 4:24
4/ Shnilý princ – 5:28
5/ Král ve žlutém hávu – 7:48
6/ Kohosi zabili – 6:01
7/ Poroba – 4:01
8/ Hovada – 4:30 

Další hudba a filmy od Bad Beef Hat
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2019 Bontonland.cz.Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.