Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Dvořákovo Trio : Trio g moll / Slovanské tance,Dumky

Datum vydání 18.10.2013
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 1
Interpret Dvořákovo Trio
Cena na eshopu
329 Kč s DPH
SKLADEM v eshopu dodání do 48 hodin
Osoby Bedřich Smetana, Antonín Dvořák
EAN 0099925414429

Antonín Dvořák – Dumky pro klavírní trio op. 90, Slovanské tance op. 46: č. 2 e moll pro housle a klavír, č. 3 A dur a č. 8 g moll pro violoncello a klavír
Bedřich Smetana – Klavírní trio g moll op. 15
Dvořákovo trio: Ivo Kahánek – klavír, Jan Fišer – housle, Tomáš Jamník – violoncello


Ivo Kahánek, Jan Fišer a Tomáš Jamník patří mezi nejvýraznější české hudebníky své generace, jak v roli sólistů (koncerty s Českou filharmonií, PKF, BBC SO; CD u Supraphonu), tak coby komorní hráči. Dříve pod označením Trio Concertino pracovali mj. pod vedením J. Chuchra (Sukovo trio) a I. Klánského (Guarneri Trio). Na debutové nahrávce se – ve shodě s novým názvem souboru – zaměřili především na Dvořáka. „Nyní pracuji něco malého ... Bude to veselé a smutné. Někde to bude jako zádumčivá píseň, tu zase jakoby veselý tanec, avšak ve slohu lehčím...“ takto skromně Dvořák v dopise glosoval práci na Dumkách, díle, jež v triové literatuře nemá obdoby. Když pak Dvořák před odjezdem do Ameriky absolvoval velké turné na rozloučenou, vedle Dumek na něm – jako i zde – zazněly komorně upravené Slovanské tance. Emocionálním vrcholem nahrávky je pak Smetanovo Trio g moll, psané pod tíhou smrti skladatelovy dcerky. Z nahrávky je zřejmá základní deviza mladého souboru: jedinečná rovnováha mezi spontánní energií, interpretační zkušeností a důslednou promyšleností interpretovaného díla.
Debut Dvořákova tria: tři skvělí sólisté – komorní soubor, který nelze přehlédnout.

  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2000 - 2017 Bontonland a.s. Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

         ...