Omlouváme se, ale v současné době není možné nakoupit digitální a fyzické zboží najednou.

Rafael Kubelík : Great Czech Conductors

Datum vydání 24.02.2012
Typ balení CD obal
Nosič / počet CD / 2
Interpret Rafael Kubelík
Cena
349 Kč s DPH
SKLADEM v eshopu dodání do 48 hodin

CD 1: Antonín Dvořák – Symfonie č. 8 G dur op. 88, Klavírní koncert g moll op. 33
CD 2: Dmitrij Šostakovič – Symfonie č. 9 Es dur op. 70(poprvé na CD), Bohuslav Martinů – Symfonie č. 4 H 305. Bonusy: Bohuslav Martinů – Památník Lidicím H 296(poprvé na CD) , Václav Dobiáš – kantáta Stalingrad (poprvé na CD)

Rudolf Firkušný – klavír, Česká filharmonie, dirigent Rafael Kubelík
Symbolicky právě jméno Rafaela Kubelíka otevírá supraphonskou řadu archivních nahrávek s nejvýznamnějšími českými dirigenty. Kubelíkova cesta ke katarzi, kterou představovala legendární Má vlast na prvním svobodném Pražském jaru roku 1990, však trvala více než půl století. Ve dvaceti letech poprvé dirigoval Českou filharmonii, V osmadvaceti (1942) se stal jejím šéfdirigentem. Vzácné nahrávky na tomto 2CD pocházejí z let 1944–1948, před Kubelíkovou emigrací. Z Dvořáka, který patřil k repertoárovým dominantám ČF, se v Kubelíkově podání dochovala interpretačně osobitá nahrávka Osmé symfonie a Klavírního koncertu s bravurním výkonem mladého Rudolfa Firkušného. Kubelík však odvážně uváděl i zcela soudobý repertoár. Živý snímek Šostakovičovy Deváté symfonie z prosince 1945 (tedy tři měsíce po dokončení díla!) je pravděpodobně její vůbec první nahrávkou. Tíživou zkušenost válečných let reflektuje i Martinů Symfonie č. 4. Unikátní snímky Památníku Lidicím a Dobiášova Stalingradu dokreslují atmosféru doby. Kubelíkovy nahrávky ze 40. let už jasně napovídají o legendě, která se po dalších 40 letech před světovými orchestry mohla na jaře 1990 vrátit do svobodné Prahy.
Objevné rané nahrávky dirigentské legendy jménem Rafael Kubelík

Další hudba a filmy od Rafael Kubelík
Rafael Kubelík
Complete Hmv Orchestral Recordings
999 Kč
 KOUPIT
CD
na prodejnáchk zakoupení na prodejně
v eshopu vyprodáno
Rafael Kubelík
Rigoletto
299 Kč
 KOUPIT
CD
na prodejnáchk zakoupení na prodejně
v eshopu vyprodáno
  Zasílání novinek, akcí a slev přednostně na váš email!
Odeslat

Copyright © 2000 - 2017 Bontonland a.s. Všechna práva vyhrazena.
Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo problémy se zobrazením našich stránek, kontaktujte nás.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

         ...